Ноле и Ана класираха Сърбия на финал за "Хопман Къп"

Ноле и Ана класираха Сърбия на финал за "Хопман Къп"

Новак Джокович и Ана Иванович спечелиха мачовете си на сингъл и класираха Сърбия на финал в тазгодишното издание на турнира "Хопман къп".

Новак Джокович и Ана Иванович спечелиха мачовете си на сингъл и класираха Сърбия на финал в тазгодишното издание на турнира "Хопман къп". Сърбите разбиха с 3:0 Германия и са сигурни участници в битката за титлата в неофициалното Световно първенство за смесени отбори.
 
Джокович размаза с 6:2, 6:0 Томи Хаас, а Иванович отнесе за 37 минути Татяна Малек с 6:0, 6:1. Малек беше извикана в последния момент като резерва, след като се оказа, че Андреа Петкович лекува контузия и предпочита да не форсира тренировките.

Джокович поведе с 4:0 срещу Хаас, преди да му даде пробив и след това. Германецът спечели подаването си за 2:4, но силите му бяха до тук. Малко над един час бяха нужни на 1-ия в ранглистата да преодолее Хаас, като записа в личната си сметка 33 уинъра и едва девет непредизвикани грешки.

В мача на двойки Джокович и Иванович спечелиха с 6:1, 7:5 над Малек и Танасис Кокинакис, който влезе само за срещата на двойки. Така сърбите приключиха в група А с три победи от три мача, следвани от Австралия, Италия и останалия без спечелен мач отбор на Германия.


Във финалната среща Сърбия ще играе с отбора на Испания, представяна от Фернандо Вердаско и Анабел Медина Гаригес. Испанците се стремят към своята четвърта титла в турнира, но последната им е от 2010-а, когато се наложиха с 2:1 над отбора на Великобритания.  

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки