Преди около един час надеждата на Англия за титла се изпариха, след като местния любимец Тим Хенмън отпадна с 6-7, 3-6 от американеца Тод Мартин в интригуващ полуфинал на тенис турнира АЕГОН Мастерс за ветерани, предаде специалният пратеник на Novsport.com в Лондон Кирил Евтимов.
В историческата зала Роял Алберт Хол в Лондон обаче Хенманманията не спря. Минути след края на мача, бившият ½ финалист на Уимбълдън се озова отново в центъра на вниманието. Тим раздаваше автографи с удоволствие на многобройните си фенове. Стотици души чакаха културно своя ред, за да могат да получат безценния подпис от британеца. Някои от тях, видимо превъзбудени, вместо хартийка подложиха голите си тела в стил целта оправдава средствата.
На финала Тод Мартин чака победителя от срещата Горан Иванишевич и Пат Рафтър. Мачът между хърватина и австралиеца бивш номер 1 в света ще бъде своеобразен римейк на финала през 2001 година на Уимбълдън, където Горан спечели в супер трилър в пет сета. Двубоят ще започне късно вечерта българско време.