Двама българи са най-добри по постове на Европейското по волейбол до 17 години

Вижте кои са нашите момчета

България получи голямо признание след края на Европейското първенство по волейбол за юноши до 17 години в Черна гора, в което тимът ни спечели сребърните медали. Двама български национали бяха определени за най-добри по постове и влязоха в Идеалния отбор на шампионата.

Индивидуални отличия в Подгорица получиха Димитър Добрев, който стана "най-добро либеро", както и Николай Николаев за "най-добър централен блокировач".

Шампион на Европа е Италия, който победи в спора за златото България с 3:1. Бронзовите медали заслужиха от Испания след успех с 3:1 (23-25, 25-17, 25-13, 25-14) над Белгия.

Идеалният отбор на ЕвроВолей 2023 до 17 г.:

Най-добър разпределител: Симоне Поро (Италия)
Най-добър диагонал: Джанлука Кремони (Италия)
Най-добър посрещач: Марио Гарсия Домингес (Испания) и Виктор Спелтинкс (Белгия)
Най-добър централен блокировач: Николай Николаев (България) и Лоренцо Чампи (Италия)

Най-полезен играч (MVP): Симоне Поро (Италия)

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 17 г. се завръща от Подгорица днес. Сребърните медалисти, които записаха 8 победи в Черна гора и отстъпиха само във финала, ще бъдат официално посрещнати в 13 часа в спортна зала "Левски София" в Garitage Park. Тимът, начело с треньорите Десислава Величкова и Андреа Буратини, ще бъде на разположение и на медиите в този час.

Любо Ганев: Виждам усмивки в отбора

„С правилните хора и с изграждането на колектив, резултатите ще дойдат“

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“