Капитанът Грозданов: В някои мачове дадохме моментния си максимум

Капитанът Грозданов: В някои мачове дадохме моментния си максимум
Източник: БГНЕС

„Това обаче се оказа недостатъчно“

Капитанът на националния отбор по волейбол Алекс Грозданов говори при медиите при завръщането на тима от Чикаго след последната седмица от Лигата на нациите. 

"Има няколко мача, в които не успяхме да дадем максимума или по-скоро дадохме моментния максимума, който не беше достатъчен - както първия с Белгия, така и последния с Франция. Имаше и други мачове, които можеше да изиграем по по-добър начин. Аз лично съм доволен от момчетата, дадохме каквото можем. Пак казвам, че според моментното състояние това сме могли да направим. Със сигурност всеки е оставил абсолютно всичко на игрището. Надявахме се на малко по-различен развой на нещата. Сценарият беше доста сходен, както и миналата година. Това бе най-разочароващо за всички", каза централният блосировач.

"Това е много силно първенство, всички отбори идват с нови лица или със старите с опита. Няма как да го броим само за опит, борихме се да отидем и на финал. Това е съвсем различно първенство от Европейското. Сега ни предстои почивка и започваме наново за Европейското първенство" смята той.

"Не смятам, че има отбори, които умишлено пропуснаха финалите. Всеки един от отборите гарантирам, че иска да отиде на финалния турнир. Случват се такива неща и на нас не ни достигна последният мач, но може би и някой от предишните, така и на Бразилия целият турнир не им беше силен", каза Грозданов.

"Едно от нещата, които трябва да ни бъде като сверяване на часовниците, е концентрацията за някои мачове. Не мисля, че мотивацията е проблем, по-скоро младостта на нашия отбор и емоционалното изцеждане. Ние преминахме бързо от млад отбор през това да станем голям тим. Надявам се, че ще извървим целия път. Изискваше време да се пренастроим от мача със САЩ за този с Франция", завърши Алекс Грозданов.