НА ДЪНОТО: Волейболистите паднаха и от Германия с 0:3 (ВИДЕО)

България е на последно място във VNL

Мъжкият национален отбор по волейбол на България продължава негативната си серия в Лигата на нациите. Тимът, воден от Пламен Константинов, загуби от Германия с 0:3 (22:25, 18:25, 22:25) в първия си мач от третия турнир, който се провежда в Анахайм (САЩ).

С това „лъвовете“ отбелязаха осма загуба, като с една победа и 6 точки заемат последното 16-о място във временното класиране. Така те още повече намалиха шансовете си за запазване на мястото си в световния елит. В оставащите срещи от турнира трябва задължително да победят някой от Иран, Сърбия или САЩ, за да се надяват на чудо.

На 7 юли волейболистите ни срещат Иран от 06:30 часа българко време във втория си мач от надпреварата в САЩ. След този успех Германия записа втора победа, като със 7 точки се отлепи от дъното на таблицата, на което бе до момента и вече е на 12-та позиция.

Селекционерът Пламен Константинов извъртя почти целия състав в опит за намиране на оптималната шестица вариант за игра. За съжаление това не помогна. За пореден път бе показана игра на приливи и отливи. Националите ни имаха своите добри моменти, но не задържаха темпото. Слабостите в играта продължиха, сервисът не се получи, а тимът ни отбеляза едва 1 ас в целия мач. Въпреки, че не показа някакво блестящо представяне, Германия ни надигра на почти всички елементи.

Стартов състав на България: Георги Сеганов, Димитър Димитров, Мартин Атанасов, Денис Карягин, Алекс Грозданов, Николай Колев - Теодор Салпаров-либеро (Аспарух Аспарухов, Делчо Раев,  Валентин Братоев, Николай Пенчев, Илия Петков).

Тимът ни отбеляза добро начало в мача. До средата нашите държаха инициативата, като на три пъти път повеждаха, но не задържаха актива си. Германците ни застигаха, като се продължаваше точка за точка. При поредното равенство 17:17, този път съперникът ни проби, като се откъсна с 2 точки 19:17. Това бе преломен момент. Въпреки всички усилия на националите ни, Бундестимът запази преднината си и спечели първия гейм.

Успехът даде увереност на германците и във втората част те диктуваха изцяло развоя.  Пламен Константинов пътърси промени и заложи на Аспарух Аспарухов на поста диагонал. На разпределителския пост се появи и Делчо Раев. Рокадите не дадоха резултат. Противникът направи първоначална разлика, не позволи никкаво противодайствие докрай и спечели гейма, като поведе с 2:0.

В третата част българският отбор отново показа проблясъци и даде надежди, че може да се върне в мача. Аспарух Аспарухов остана като диагонал, в посрещане се появи Валентин Братоев, след това врезе и Ники Пенчев.

Нашите наваксаха изоставане от 3 точки изравниха при 12:12.  Развоят продължи със смяна на водачеството при лек превес от двете страни. В решителните моменти на гейма България водеше с 21:20. За съжаление нашите не успяха да задържат темпото, като грешки във важните моменти улесниха съперника. Германия дръпна с 23:21, запази аванса и отново наложи волята си, като затвори мача с крайното 3:0.

С най-голям актив за Блъгария бе Мартин Атанасов, който завърши с 11 точки ( 1 блок). Аспарух Аспарухов и Денис Каягин приключиха с по 9 точки.

България без титулярните си посрещачи в Лигата на нациите

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите