ОБЗОР: България ще играе на 3 континента в Лигата на нациите

ОБЗОР: България ще играе на 3 континента в Лигата на нациите

В продължение на 6 седмици отборите ни ще гостуват в 11 града, за да стигнат до финалите

Мъжкият и женският национален отбор на България ще кръстосат три континента в Лигата на нациите през 2023 година.

Световната федерация FIVB обяви програмата и групите, като в схемата са най-добрите 16 тима от двата пола.

В продължение на 6 седмици отборите ще гостуват в 11 впечатляващи града с цел да стигнат до финалите.

Мъжкият тим на България стартира участието си в Япония. В град Нагоя между 6 и 11 юни нашите ще бъдат в група с домакините, Словения, Франция, Полша, Сърбия, Китай и Иран. Турът на ВНЛ продължава във френския град Орлеан (20-25 юни).

Там България е заедно с домакините, Куба, Бразилия, Япония, Словения, Аржентина и Канада. Третият турнир при мъжете с наше участие е в Анахайм (САЩ). Групата ни между 4 и 9 юли включва още домакините, Иран, Аржентина, Франция, Германия, Сърбия и Куба.

Националките също ще започнат участие в Нагоя. Между 30 май и 4 юни сме в група с домакините, Доминиканска република, Бразилия, Хърватия, Германия, Нидерландия и Китай. Следващата ни спирка е Хонконг.

В периода 13-18 юни ще мерим сили в група с Китай, Италия, Турция, Канада, Доминиканска република, Полша и Нидерландия. Дамите ни ще приключат тура в корейския град Сувон (27 юни-2 юли). Съперниците ни са Южна Корея, САЩ, Полша, Германия, Сърбия, Доминиканска република и Китай.

В двата пола групи ще се играят още в Отава (Канада), Ротердам (Нидерландия), Манила (Филипините), Анкара (Турция), Бразилия (Бразилия) и Банкок (Тайланд).

"Нужно е само да погледнете списъка с градовете-домакини, за да разберете колко вълнуваща ще е Лигата на нациите през 2023 година. Очакваме подкрепата от всеки град. Предстои ни страхотен турнир. Последните две издания имаха изключителен успех", каза Фин Тейлър, изпълнителен директор на Световната федерация по волейбол.

"Горди сме да представим такава палитра от градове. С всяка година качеството на волейболните мачове се подобрява. Успехът на този турнир е огромен, както и интересът. Ще видим отново най-добрите волейболисти в зали на най-високо технологично ниво", коментира д-р Ари Граса, президент на FIVB.

Соколов и Казийски донесоха бронза на Халкбанк в Турция

Воденият от Радостин Стойчев отбор спечели малкия финал в столично дерби

Марица (Пловдив) триумфира с рекордна 12-а титла на България!

Шампионките разгромиха Левски във финалната серия

Левски е на една победа от титлата в Супер Волей (ВИДЕО)

Волейболистите на Левски София са още една крачка по-близо до трети пореден трофей в Супер Волей

Марица е на победа от рекордна 12-а поредна титла на България (ВИДЕО)

Волейболните шампионки постигнаха втора победа срещу Левски във финалната серия

Волейболистите играят контрола с Аржентина

Аржентинската волейболна федерация (FEVA) официално потвърди, че националният отбор на страната ще изиграе контролна среща срещу световния вицешампион България.

ЦСКА се наложи над ЦПВК и изравни резултата в серията за бронзовите медали при жените

Третият мач между двата тима е на 26 април в зала "Христо Ботев"