Украйна победи Германия и България сама определя съдбата си (ВИДЕО)

Украйна победи Германия и България сама определя съдбата си (ВИДЕО)
Източник: volleyballworld.com

“Лъвовете” срещат Франция в полунощ за място на Финалите в Лига на нациите

Мъжкият национален отбор на Украйна завърши с победа в основната фаза на тазгодишната Волейболна Лига на нациите и остави съдбата си за класиране на финалите изцяло в ръцете на България.

Воденият от Раул Лосано се справи трудно с Германия с 3:1 (25:23, 20:25, 25:22, 26:24) в последната си среща от турнира в Група 7 от последната трета седмица на Лигата, играна тази вечер пред едва около 600 зрители в зала "Белградска Арена" в сръбската столица.

Така украинците са на заветното 7-о място в общото временно класиране на основната фаза със 7 победи, 5 загуби и 23 точки. Но класирането им за финалния турнир в Нинбо (Китай) зависи изцяло от световните вицешампиони от България, които в момента са 8-и със 7 победи, 4 загуби и 20 точки.

Каквато и да е победа на "лъвовете" над олимпийския шампион Франция в последния им мач на турнира в Група 8 в Чикаго по-късно тази нощ, ще ги класира за финалите в Китай, а Украйна ще завърши на 8-а позиция и няма да играе на финалния турнир.

От друга страна Германия приключи на 11-а позиция в подреждането с 5 победи, 7 загуби и 15 точки в актива си.

Над всички за Украйна бе Максим Тонконох с 21 точки (3 блока). Дмитро Янчук завърши с 13 точки (2 аса), а Олег Плотницкий и Юрий Семенюк се отчетоха с по 11 точки за победата.

За Германия Тобиас Бранд (1 блок и 2 аса) и Ян Бьоме (1 ас) приключиха с по 17 точки, но и това не помогна за успеха.

България е шампион на Балканиадата до 17 години!

Младите “лъвчета” победиха Турция на финала

Цветомира Велчева ще е част от първия отбор на Марица

Родената на 22 март 2009 година в Пловдив състезателка играе на поста централен блокировач

България стартира подготовката за Евро 2026

“Лъвовете” ще изиграят и две контроли по време на лагера

Катерина Попова се присъединява към първия отбор на Марица

Катерина Попова се присъединява към първия отбор на българския волейболен първенец при жените Марица (Пловдив), съобщиха от клуба. 

Теодор Богданов се присъедини към Lion Hearts Volleyball Academy

След привличането на Петър Шопов, Lion Hearts Volleyball Academy продължава да разширява треньорския си екип с още един доказан специалист.

Официално: Александър Николов е топреализатор в Лигата на нациите

Лидерът на националния отбор на България по волейбол приключи с общо 278 точки