Виктория Волей с драматична победа над Левски Сиконко

Момчетата до 15 години на Виктория Волей записаха драматична победа над Левски Сиконко в третия ден от републиканското първенство, което се провежда в Пловдив и Пазарджик.

Момчетата до 15 години на Виктория Волей записаха драматична победа над Левски Сиконко в третия ден от републиканското първенство, което се провежда в Пловдив и Пазарджик. В изключително драматична среща пловдивчани спечелиха с 3:2 (27:25; 22:25; 28:30; 25:14; 15:8) и продължиха и застанаха еднолично на първото място в група А на надпреварата.

Мачът се игра в препълнената зала на СОУ "П. Яворов" и донесе много приятни емоции на присъстващите. Срещата започна равностойно, като двата отбора вървяха заедно в резултата до първото техническо прекъсване. Постепенно гостите от София вдигнаха оборотите и успяха да поведат с 7 точки при 13:20. След много добри изяви, момчетата от Виктория Волей успяха да намалят разликата до точка при 19:20 и да затворят гейма с 27:25.

Вторият гейм започна добре за пловдивчани, но те изгубиха инициативата и до края не успяха да покажат играта си и заслужено Левски стигна до равенство в геймовете след 22:25. Третият гейм започна отлично за Виктория Волей, които със силен сервиз и добри изяви в защита успяха да натрупат разлика от 5 точки при първото техническо прекъсване - 8:3. След прекъсването обаче отборът допусна няколко елементарни грешки и позволи на Левски Сиконко да изравни резултата, дори и да поведе с 3-4 точки. Пловдивчани изравниха при 20:20 и до края на гейма се играеше точка за точка, като дори Виктория Волей имаше на два пъти възможност да затвори гейма, но индивидуални грешки костваха победата в този гейм. В крайна сметка геймът бе спечелен от Левски Сиконко с 28:30.

След спечелването на третия гейм момчетата от Левски явно помислиха, че са си гарантирали и крайния успех в мача и спряха да играят. До края на мача на терена все едно имаше само един отбор, този на Виктория Волей, който направо разгроми съперника си в четвъртия гейм с 25:14 и спечели сравнително лесно и тайбрека с 15:8.

Това бе трета победа за пловдивчани в турнира, след като вчера отборът надигра Родопа (Смолян) с 3:0 гейма, а в първия ден на турнира и Миньор (Перник) със същия резултат. В другите срещи от деня Черно море изненада ЦСКА с 3:0, а Миньор победи Родопа също с 3:0 гейма.

Утре срещите продължават, като Виктория Волей играе с ЦСКА отново от 18:00. Другите две срещи са: 14:00 Родопа - Левски Сиконко и от 16:00 Черно море - Миньор.

Родни волейболни съдии положиха успешно изпит в международен курс

Вие сте бъдещето, обяви Любо Ганев

Любо Ганев разкри кои са отказали да играят за националния отбор

Президентът на федерацията сподели няколко имена

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите