39 гола в 6 мача от кръга в областната група Струма-2

Огражден 1955 нанесе първа загуба на Струма Марикостиново

В деветия кръг за първенството на областна група Струма-2 се изиграха шест мача на терените на територията на община Петрич.

Отбелязани бяха общо 39 гола, от които 25 за домакините и 14 за гостите.

На терена в село Коларово временния водач в таблицата на групата отбор на Подгорец победи петричкия Стрела с 4:1. Очакванията за разгром на домакините в този мач срещу опашкаря Стрела не се сбъднаха. Стигна се до подценяване на противника и в 19-та минута Росен Илиев от петричкия тим откри резултата за 0:1. Неудържимият в този мач Велик Великов в 29-та минута бе изведен отляво пред наказателното поле на гостите и с красиво попадение изравни резултата за 1:1. В 37-ма минута Александър Бързаков от 20 метра направи безпомощен стража на гостите за 2:1. При този резултат  двата отбора се оттеглиха на почивка. През втората част на срещата домакините отбелязаха нови две попадения. Главният съдия отсъди и дузпа в полза на Подгорец в 69-та минута за игра с ръка, която Бързаков превърна в гол за 3:1. Пет минути преди края на срещата Александър Бързаков се възползва от отбита топка от вратаря на гостите и в добавката не сгреши за 4:1. С тази победа отборът на Подгорец продължава да е без загубена точка до момента и е едноличен лидер в таблицата.

В Митиново местния Светкавица  победи  отбора на Беласица-08 със 7:1. Резултата, получен на терена, не отговаря на истинските възможности на двата отбора. Първият гол в двубоя отбеляза  Георги Джелев от гостите за 0:1. Още няколко ситуации за гол имаха футболистите на Беласица, но не бяха точни в завършващата част на удара срещу противниковия вратар. И като не вкарваш-получаваш голове в своята врата. До края на срещата домакините отбелязаха седем гола, дело на Георги Кокалков-два, Михаил Тонков-два, Георги Тодоров-два и Живко Иванов. В този мач поради заболяване не игра капитанът на Беласица-08 Кирил Стамчев, който изрази недоволство от съдийското ръководство. „Не ни беше отсъдена дузпа от главния арбитър, а и доста обратни отсъждания му се посъбраха, заради което бе обграден от нашите футболисти. Категорично заявявам, че не бяхме надиграни от отбора на Светкавица, напротив-проиграхме доста голови положения и пак повтарям-с яко съдийско рамо се стигна до тази тежка загуба”, сподели Кирил Стамчев.

В Кърналово футболистите на Огражденец победиха Вихър Кавракирово с 6:2. Головата сметка  в 7-ма минута за отбора на домакините откри Слави Корчев, който бе изведен перфектно от Ашминов зад защитата на Вихър. В 15-та минута Атанас Дончев насочи топката към Георги Ашминов и той с директен обстрел покачи на 2:0 в 15-та минута. Класическото 3:0 направи Михаил Цеков в 34-та минута. Осем минути по-късно с далечен шут гостите успяха да намалят на 3:1. След почивката от фаул Красимир Кадиев извиси топката над изградената стена от отбора на гостите и резултат стана 4:1. Три минути по-късно вратарят на домакините не успя да изчисти върната топка и така се стигна до отбелязване на ново попадение за Вихър за 4:2. Слави Корчев в 81-ва минута от 10-тина метра направи безпомощен вратаря на гостите за 5:2. Кирил Гущеров след самостоятелна акция тръгна директно срещу вратаря на гостите, премина трима от тях и насочи кълбото в долния десен ъгъл за 6:2. Кметът на Кърналово Николай Златков изрази задоволство от играта на футболистите и определи този мач за най-успешен от изиграните през настоящото първенство.

Отборът на Яворница, воден от неуморимия Боби Яков,  вкара пет гола като гост на Локомотив Генерал Тодоров. Първи откриха резултата гостите в 4-та минута  чрез Илиян Ризов. Девет минути по-късно Ивайло Манчев от домакините изравни. Натискът на футболистите на Яворница се увенча с нови две попадения до края на първото полувреме, дело на Илиян Ризов и Илиян Дереджиев. През второто полувреме мачът стана доста оспорван. Футболистите на домакините търсеха начин за изравняване на първо време на резултата, но не успяха. В 54-та минута Боби Яков огорчи вратаря на домакините за 1:4. Три минути по-късно Ивайло Манчев намали на 2:4. След четири минути Илия Касапов вкара ново попадение във вратата на гостите и резултата стана 3:4 в 77-ма минута. И когато футболистите на домакините се надяваха да стигнат поне до равенство, Илиян Ризов от гостите вкара нов гол във вратата на Локомотив и резултата нарасна на 3:5. Последното почетно попадение за отбора на домакините бе дело на Йордан Бишкаров за 4:5. С тази победа футболистите на Яворница доказаха, че с тези футболисти имат добро бъдеще и тепърва ще огорчават още отбори до края на есенния дял от първенството.

В Кулата отборът на Граничар загуби с 2:4 от Калабак Самуилово. Футболистите на Калабак, които претърпяха тежка загуба в изминалия кръг от Огражден-1955 Първомай, явно си бяха взели поука  от това и показаха коренно различна игра като гости на Граничар Кулата. Първият гол в срещата бе дело на Илия Илиев от отбора на гостите, който с плътен удар отблизо срещу стража на Граничар откри за 0:1. Опитите на футболистите и на двата отбора да променят нещата на терена се оказаха безплодни и така само с едно попадение завърши първата част на двубоя. След почивката бяха отбелязани нови пет гола, от които 3 за гостите и 2 за домакините. В 48-ма минута Илия Илиев след бърза контраатака на гостите отбеляза ново попадение за 0:2. В 59-та минута Боби Башлиев, влязъл в игра невъзстановен след разтежение,  намали на 1:2. Това бе най-красивото попадение в този мач, отбелязано със задна ножица от нападателя на Граничар. Футболистите на домакините се спуснаха напред за изравняване на резултата, но се оголиха в защита и това бе добре дошло за колегите им от Калабак. В 65-та минута Илия Илиев отбеляза нов гол за 1:3, а пет минути по-късно отново той покачи на 1:4. В 74-та минута Боби Башлиев при меле пред вратата на гостите се оказа най-съобразителен и с глава успя да намали резултата на 2:4 и да направи загубата по-почетна.

С най-голям интерес се очакваше мачът в Първомай между отборите на Огражден 1955 и Струма Марикостиново. И два отбора до момента бяха без загуба и съвсем открито заявяват намеренията си за атакуване на първото място в групата. С два бързи гола домакините поведоха в резултата, възползвайки се от грешки в защитата на гостите с попадения на Кристиян Стоилов и Динчо Георгиев съответно в 8-ма и 10-та минути. Последва бърза реакция на наставника на Струма Атанас Терзиев, който направи размествания в отбора и пусна в игра Георги Младенов. По-късно на терена се появи и Марин Георгиев , като неговата смяна се оказа навременна. Последният успя да отбележи гол във вратата на домакините , но за нищо повече не остана време. Това бе първа загуба за отбора на Струма Марикостиново. Победата на домакините запази шансовете им за атакуване на първото място в таблицата.