Ботев (Гълъбово) с първа победа във Втора лига

Спартак (Вн) продължава без точка и отбелязан гол от началото на сезона

Отборът на Ботев (Гълъбово) записа първи успех през настоящия сезон във Втора професионална лига, след като в двубой от петия кръг на първенството победи с минималното 1:0 Спартак (Варна).

Единственото попадение на стадион “Трейс Арена” в Стара Загора реализира Вълчан Чанев в 18-ата минута. Поражението пък бе пето поредно за “соколите”, които продължават да бъдат не просто без спечелена точка, но и без отбелязан гол от началото на шампионата.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута, след като Чанев се разписа с глава след центриране от фаул. През второто полувреме гостите можеха да изравнят резултата, но ударът на Стефан Иванов с глава от близко разстояние не намери целта. В 90-ата минута “соколите” бяха близо до точката, но бранител на Ботев изчисти топката от голлинията.

В ответната атака пък вратарят на варненци Иван Иванов игра с ръка извън наказателното поле, за което получи директен червен картон. В оставащите три минути до края на мача под рамката на вратата бе ветеранът Иво Иванов.