Калиакра и Дунав завършиха 2:2 във "В" група (+СНИМКИ)

Русенският състав повежда на два пъти, но грешки в отбраната попречиха да си тръгне с трите точки от Северното Черноморие

Футболистите на "Дунав" завършиха при 2:2 в Каварна срещу местния "Калиакра" в мач от петия кръг на Североизточната "В" група. Русенският състав повежда на два пъти, но грешки в отбраната попречиха да си тръгне с трите точки от Северното Черноморие, предаде пресслужбата на Дунав.

След равностойното начало дунавци успяха да вземат аванс още в 11-та минута. Йордан Димитров бе изведен по десния фланг, центрира и за Мирослав Будинов не представляваше трудност да открие с точен шут отблизо. "Драконите" продължиха да владеят инициативата. Сериозни положения за отбелязване на гол имаше единствено пред вратата на домакините. Будинов и на два пъти Андреас Васев обаче не можаха да удвоят.

След почивката нещата се промениха и "Калиакра" заигра по-активно. Така се стигна до 54-та минута, в която Дарин Андонов бе намерен непокрит с центриране от ъглов удар и изравни за 1:1. Дунавци си върнаха инициативата и успяха отново да поведат 15 минути по-късно. Чеорги Чакъров вкара с глава след центриране на Атанас Атанасов от ъглов удар. Грешка в русенската отбрана обаче върна домакините в мача и Тодор Георгиев оформи 2:2 в 75-та минута.

В Каварна „Дунав” бе подкрепян от гласовита агитка от 50 от най-верните си привърженици, както и двама от зам.-кметовете на Русе Иван Григоров и Свилен Иванов. Малко преди края на двубоя обаче част от русенските фенове в един от централните сектори на стадиона бяха нападнати от местни запалянковци. Макар и закъснялата реакция, охраната все пак предотврати по-сериозни сблъсъци на трибуните.

В следващия кръг "драконите" посрещат "Доростол" Силистра в мач от шестия кръг на първенството на 20 септември, събота.