ОФК Пирин изпусна две дузпи на снега в Мездра, но победи Ботев (Вр) с 1:0 (ВИДЕО)

Тони Тасев донесе трите точки на "орлетата" с гол от пряк свободен удар, а Каменов от Ботев бе изгонен с червен картон, защото събори съдията в снега

ОФК Пирин взе трите точки в гостуването си на Ботев (Враца) в Мездра, след като се наложи над символичните домакини с 1:0. "Орлетата" можеха да си тръгнат с по-убедителна победа, но изпуснаха две дузпи и няколко сериозни положения.

Пиринци стартираха мача отлично и още в 19-та минута получиха право да изпълнят дузпа за спъване на Коцев, която Мартин Тошев не успя да реализира, след като стражът на Ботев усети ъгъла и спаси.

В 35-та минута зелените отбелязаха победното си попадение в срещата след гол на Тони Тасев, който от 18 метра изпълни перфектно пряк свободен удар.

В края на полувремето Благов имаше шанс да покачи резултата, но отблизо стреля в аут.

През второто полувреме домакините се опитаха да упражнят натиск и да върнат гола, но неуспешно. Силите им стигаха за епизодични атаки, без реални шансове да отбележат. В 47-та мин Калоянов изпусна най-чистото положение за тях, но ударът му мина над гредата.

"Орлетата" пък заиграха на контраатака, която даде резултат в 77-та минута, когато Тасев бе съборен от защитник на Ботев в наказателното поле. Главният рефер Румен Христов не се поколеба и отсъди втора дузпа за "зелените", а в създалото се меле при бурно оспорване на решението от страна на врачани Каменов събори съдията и бе заслужено изгонен с директен червен картон.

Потърпевшият Тасев застана зад бялата точка, но прати топката над гредата.

До края на мача реферът показа още жълти картони и за двата състава, общо 12 на брой за цялата среща, като играта бе накъсана, а пиринци взеха своето и са вече на две точки от зоната за промоция.