Септември (София) започна контролите с победа (СНИМКИ)

Проверката срещу Спортист (Своге) се игра в Драгалевци и завърши 2:0

Отборът на Септември (София) победи този на Спортист (Своге) с 2:0 в първата си лятна контрола.

Тя се игра на терена в столичния квартал Драгалевци и започна с греда за гостите от Своге.

В 15-ата минута обаче играчите на Христо Арангелов получиха право да изпълнят дузпа, след като удар на Айкут Рамадан срещна ръката на играч в синьо.

Зад топката застана Марио Илиевски, който отбеляза за 1:0. Три минути по - късно воле на Атанас Кабов бе отразено от вратаря Стефано Кунчев.

През втората част Септември излезе с изцяло различен отбор след 11 промени. Надмощието на тима обаче продължи до края на мача.

В 70-ата минута Йоан Гаврилов оформи крайното 2:0, след като открадна топка от защитата на Своге и технично прехвърли Ивайло Василев.

Впоследствие последният спаси на два пъти своя отбор от по-голяма загуба, след като отрази удари на Запро Динев и Симеон Александров.

Септември (София) - Спортист (Своге) 2:0

1:0 Марио Илиевски (14, дузпа)
2:0 Йоан Гаврилов (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев (46 – Ивайло Василев), Борислав Стойчев (46 – Деян Иванов), Иво Харизанов (46 – Стивън Славков), Мартин Сандов (46 – Стефан Стефанов), Владимир Сиромахов (73 - Найденов), Иво Михайлов (55 – Кирил Киров), Илия Русинов (46 – Аксел Жиру), Кирил Янакиев (46 – Ивайло Христов), Красимир Панчев, Димитър Алексиев (73 – Борислав Трендафилов), Деян Христов (46 – Тодор Найденов);

СЕПТЕМВРИ: Банков, Стойчев, Георгиев - к., Делков, Ачков, Кацаров, Рамадан, Каса, Кабов, Пешов, Илиевски (второ полувреме - Василев, Тодоров - к., Арсов, Борче, Ангелов, Гаврилов, Тасков, Александров, Динев, Колев, Пасков).
Спортист (Своге) се спаси, но Черноморец (Бургас) и Черноморец (Балчик) изпаднаха