Александър Овечкин ще играе на Олимпиадата

Александър Овечкин ще играе на Олимпиадата

Звездата на руския хокей смята да участва в Пьончан

 Голямата звезда на руския хокей и на Националната хокейна лига на САЩ и Канада Александър Овечкин заяви пред ЕСПН, че смята да участва на Олимпийските игри в началото на следващата година.

В понеделник комисарят на Лигата Гари Бетман обяви, че играчите от НХЛ няма да вземат участие на Игрите в Пьончан, тъй като собствениците на тимовете не са съгласни сезонът да прекъсва по средата за почти 3 седмици.

Самият Овечкин, който е капитан на „Вашингтон Кепиталс“, обаче не смята да се съобразява с тази забрана и има желание да играе за Русия на Зимните игри в южнокорейския град.

"Не съм променил решението си. Ще ходя на Олимпиадата, това не зависи от НХЛ", каза Овечкин.

Топ-скиорка прекрати кариерата си

Лара Гут-Бехрами сложи край на своята кариера

Алберт Попов и Калин Златков са на първия си подготвителен лагер на сняг в Германия

С отбора в Германия бе и отговорникът за алпийците в БФСки Иван Каневчев

Зографски започна участието си в лятната верига Гран При по ски скокове

Зографски се нареди на 21-о място

Весела Лечева: Българските спортисти изиграха ключова роля за запазването на сноуборда

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер намекна, че наследникът му Джани Инфантино трябва да напусне поста си след случая с Фоларин Балогун на Мондиал 2026.

 Отлично! МОК остави остави алпийския сноуборд в олимпийската програма

Голяма новина за българския спорт дойде след заседанието на Изпълнителното бюро на Международния олимпийски комитет (МОК)

Дафовска след катастрофата: Добре съм, бъдете здрави

Единствената българска олимпийска шампионка в зимните спортове Екатерина Дафовска успокои фенове и приятели след претърпяната катастрофа.