Австрия с пореден провал в ските

Австрия с пореден провал в ските

Най-черният сезон в историята на австрийските ски продължава

Най-черният сезон в историята на австрийските ски продължава. След като на олимпиадата във Ванкувър най-алпийската нация остана без медал за първи път, откакто този спорт е включен в програмата през 1936 година, вчера приключи и сезона без нито една победа в най-престижната дисциплина - спускането. Това не е ставало от 1992 година насам.

Швейцарецът Карло Янка грабна победата на финалите за световната купа в Гармиш-Партенкирхен, като изпревари само с 2 стотни Марио Шрайбер (Ав) и със 7 сънародника си Патрик Кюнг и Ерик Гей (Кан). Така 20-годишният скиор дръпна с 54 точки на Бенямин Райх в генералното класиране, след като австриецът пропусна спускането. Заради контузия в глезена в САЩ се прибра и Боде Милър.

При жените изненадващо Мария Рийш сложи край на доминацията на Линзи Вон в дисциплината този сезон и така запази минимални шансове за голямата кристална купа. Три състезания преди края обаче Вон продължава да води с повече от 200 точки и вероятно всичко ще приключи, ако спечели супергигантския слалом.

Финалите за световната купа приключват в неделя с отборното състезание. (24часа)
 

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.