Беломъжев шести в дългата дистанция на световното в Казахстан

Беломъжев шести в дългата дистанция на световното в Казахстан

В надпреварата се включиха 46 състезатели

Българинът Станимир Беломъжев завърши на шесто място в дългата дистанция на 20 километра на Световното първенство по ски-ориентиране в Казахстан. Беломъжев финишира за 1:31:08,4 час и остана на малко повече от минута от бронзовото отличие.
Шведът Петер Арнесон спечели титлата с време 1:29:11,5 час.

Така той триумфира във всичките четири дисциплини от програмата на шампионата след златните отличия в спринта, в средната дистанция и в смесената щафета. Арнесон изпревари само с 1,9 секунди Яне Хакинен (Финландия), а трети с изоставане от 44,0 секунди завърши Стафан Тунис (Финландия).

В надпреварата се включиха 46 състезатели. В същата дисциплина при жените на 15,6 километра българката Антония Григорова-Бургова се класира на десето място с време 1:31:07,1 минути в конкуренцията на още 31 участнички. Титлата спечели Мерви Песу (Финландия) с резултат от 1:28:19,1 час.

Втора на 38,6 секунди се нареди Татяна Козлова (Русия), а бронза заслужи шампионката в спринта Тове Александерсон (Швеция), след като финишира на 39,2 секунди зад победителката. България завърши първенството с едно бронзово отличие, което Беломъжев и Григорова-Бургова спечелиха в смесената щафета.

Световната федерация по ски притеснена от климатичните проблеми

Топенето на ледниците и свиването на снежната покривка биха могли да имат опустошително въздействие върху алпийските ски и сноуборда, но спортистите могат да помогнат за разпространението на посланието за необходимостта от справяне с измененията на климата, според главния изпълнителен директор на Международната федерация по ски и сноуборд (ФИС) Урс Леман.

Четирикратна световна шампионка спира с биатлона

Италианската биатлонистка Доротея Вирер ще прекрати състезателната си кариера след сезон 2025/26.

Флорида надви Вегас в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ

Банско с голяма награда за 13-а поредна година

Златен дубъл за зимен курорт №1 у нас

Резултати от НХЛ (ВИДЕО)

Вижте и лидерите в конференциите след последните срещи

Маклин Селебрини с гол и асистенция при победа на Сан Хосе

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Четирикратен олимпийски шампион национал на 44 години

Четирикратният олимпийски шампион по ски скокове Симон Аман направи първа стъпка към участие в осмите си зимни игри, след като 44-годишният състезател беше номиниран в отбора на Швейцария за първите три състезания от Световната купа.

100 дни до Игрите в Милано-Кортина 2026: Рекорден приток на туристи

С все по-малко от 100 дни до откриването на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина 2026, данните за въздушния трафик показват експлозивен ръст на очакванията.