Далас и Нешвил се добраха до решителни седми мачове в плейофите на НХЛ (ВИДЕО)

Далас надви Сейнт Луис с 3:2, а Нешвил удари Сан Хосе след продължение

Далас и Нешвил спечелиха важни победи, с които стигнаха до решителен седми мач в плейофите на НХЛ. Далас надигра Сейнт Луис с 3:2 и изравни серията на 3:3, докато Нешвил се наложи над Сан Хосе с 4:3 след продължение и също прати серията на седми мач.

Хокеистите на Далас изиграха шеметна първа част, в която вкараха три гола. Началото даде Матиас Янмарк, последваха попадения на Върнън Фидлър и Джейсън Спеца, негово първо в плейофите. Александър Стийн и Патрик Берглунд върнаха два гола за Сейнт Луис, но Далас удържа победата.

Нешвил стигна до победата срещу Сан Хосе след продължение. Редовното време завърши 3:3, а в допълнителните минути Виктор Арвидсон вкара победния гол за Нешвил, който прати серията в седми мач. Колин Уилсън, Райън Йохансен и Роман Йоси вкараха попаденията за Нешвил в редовното време.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), втори кръг на плейофите:

Сейнт Луис - Далас 2:3
* Резултатът в серията е равен - 3:3 победи

Нешвил - Сан Хосе 4:3 (след продължение)
* Резултатът в серията е равен - 3:3

ОБЗОР: Колорадо и Александър Георгиев напред в плейофите на НХЛ