Доминина и Шабалин ще станат посланици на Олимпийските игри в Сочи

Доминина и Шабалин ще станат посланици на Олимпийските игри в Сочи

Новокоронясаните световни шампиони по фигурно пързаляне Оксана Доминина и Максим Шабалин бяха избрани за посланици на Олимпийските игри в Сочи през 2014 г.

Новокоронясаните световни шампиони по фигурно пързаляне Оксана Доминина и Максим Шабалин бяха избрани за посланици на Олимпийските игри в Сочи през 2014 г.

 
Съответстващите дипломи на спортистите днес в Лос Анджелис връчи президентът на организационния комитет  на Игрите в Сочи Дмитрий Чернишенко.
 
Фигуристите отбелязаха, че статусът на олимпийски посланик се явява голяма чест.
 
„Това бе незабравим ден. Освен, че спечелихме златните отличия бяхме избрани за посланици на Олимпиадата, която ще се проведе у дома”, призна Доминина.
 
„Признанието е голяма чест за нас. Очакваме с нетърпение Игрите в Сочи, които съм уверен, че ще се превърнат в незабравим празник”, добави Шабалин.
IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.