Канада призова за прекратяване на огъня и „Олимпийско примирие” по време на „белите” Игри

Канада призова за прекратяване на огъня и „Олимпийско примирие” по време на „белите” Игри

Домакинът на зимните Олимпийски игри за 2010 г. Канада предложи в ООН резолюция за прекратяване на военните действия в световен мащаб по време на Игрите във Ванкувър. Председателят на Организационния комитет Джон Фърлонг заяви, че очаква призивът да бъде възприет от всички страни членки на ООН

Домакинът на зимните Олимпийски игри за 2010 г. Канада предложи в ООН резолюция за прекратяване на военните действия в световен мащаб по време на Игрите във Ванкувър. Председателят на Организационния комитет Джон Фърлонг заяви, че очаква призивът да бъде възприет от всички страни членки на ООН.
 
Фърлонг също обяви, че организаторите на Игрите няма да се обръщат със специален призив към правителството на Канада за налагането на „олимпийско примирие”. От 2002 г. насам Канада разполага с контингент в Афганистан.
 
Примирието, което се планира да бъде наложено седем дни преди началото на Игрите и ще продължи седем дни след края на съревнованията във Ванкувър е предвидено да осигури условия на безопасност и мир за състезателите, както и за зрителите.

 

В основата на „олимпийския мир” лежи старинната гръцка традиция за прекратяване на всички бойни действия по време на Игрите. 

Монреал Канейдиънс надви Отава Сенатърс в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултати от НХЛ

Тази нощ се изиграха три мача

Милано-Кортина 2026 – ключът към бъдещето на Зимните олимпийски игри

Предстоящите Зимни олимпийски игри в Милано и Кортина се смятат за решаващ момент за бъдещето на целия олимпийски модел.

Гол на капитана Джей Ти Милър в продължението донесе победата на Ню Йорк Рейнджърс

С гол на своя капитан Джей Ти Милър 2:49 минути след началото на продължението отборът на Ню Йорк Рейнджърс спечели с 4:3 визитата си на Едмънтън Ойлърс.

Резултати от НХЛ

Лидерите в конференциите на НХЛ Юта, Ню Джърси и Питсбърг загубиха мачовете си в поредния кръг

Линдзи Вон: Не мисля, че някой помни завръщането на Майкъл Джордан

Американската скиорка Линдзи Вон чувства, че няма какво да доказва в опита да се завърне на Олимпиада

Кросби за най-добрите реализатори в НХЛ: Никога не съм си мислил, че ще бъда близо до тях

Нападателят на Питсбърг Пингвинс Сидни Кросби коментира постижението си, след като той стана деветият играч в историята на НХЛ, преминал границата от 1700 точки в редовните сезони.

Сидни Кросби записа 1700-ата си точка в НХЛ

Капитанът на Питсбърг - Сидни Кросби, се отличи с гол и две асистенции при победата с 6:3 над гостуващия Сейнт Луис и стана деветият играч в историята на Националната хокейна лига, който преминава границата от 1700 точки.

Резултати от НХЛ

Ню Джърси надделя над Колорадо след продължения