Мат Мъри спаси 47 шайби и изведе Питсбърг до победа в третия мач срещу Вашингтон (ВИДЕО)

Резервният вратар Мат Мъри спря 47 удара, а Питсбърг се наложи с 3:2 като домакин срещу Вашингтон в мач от втория рунд на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Пингвините поведоха с една победа след третия мач в серията срещу шампионите от редовния сезон, като следващият сблъсък отново е в Пенсилвания.

Пингвините превърнаха грешките на гостите в голове, а Мъри свърши останалата работа, след като Столичаните отстреляха своите съперници с 49:23 удара. Носейки същите "златни" екипи, които обличаха Марио Лемьо и неговите съотборници при серията победи за купа "Стенли" в началото на 90-те години на миналия век, включително срещу Вашингтон, Пингвините показаха отлична игра на контраатака. Сидни Кросби организира скоростно нападение, завършило с гол на Патрик Хорнквист след 6:37 минути игра през първата третина, а само 60 секунди по-късно Том Кунакъл покачи на 2:0.

Карл Хагелин вкара третия гол в полза на Питсбърг след 15:03 минути игра през втората част, а Вашингтон успя да преодолее на два пъти Мъри в последната третина. Алекс Овечкин вкара четвъртия си гол в плейофите след 8:02 минути игра, а след това асистира на Джъстин Уилямс за 2:3, но Столичаните стигнаха до второ попадение само 56 секунди преди сирената и нямаха време за повече.

Мач номер 4 между Питсбърг и Вашингтон е насрочен 3 часа сутринта българско време на пети май, четвъртък.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), втори рунд на плейофите:
Питсбърг - Вашингтон 3:2
Питсбърг поведе в с 2:1 победи в серията