Норвежка спечели преследването в Контиолахти, Милена Тодорова 53-а

В генералното класиране за Световната купа води Хана Йоберг

Норвежката Тирил Екхоф спечели преследването на 10 км от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия).

Екхоф, която беше осма в спринта, измина трасето за 31:05.9 минути и не допусна нито една грешка в четирите стрелби. Тя записа първа победа за сезона и 14-а в кариерата си.

Втора се нареди сънародничката й Марте Олсбу Рьойзеланд на 21.5 секунди с две пропуснати мишени, а трета е шведката Хана Йоберг на 35.4 секунди с три грешки в стрелбата.

Единствената българка в състезанието Милена Тодорова остана 53-а от 58 завършили с шест пропуснати мишени и пасив от 6:06.5 минути.

В генералното класиране за Световната купа за сезона след четири старта води Хана Йоберг с 204 точки, пред Марте Олсбу Рьойзеланд (Норвегия) със 168 точки, Йохана Скотхайм със 152 точки и други.

Следващият кръг от Световната купа по биатлон е в Хохфилцен (Австрия) от 11 до 13 декември.

ОБЗОР: НХЛ ще има нов шампион