ОБЗОР: Каролина се завърна в НХЛ с победа след пауза заради COVID-19 (ВИДЕО)

Далас вкара 7 гола на Детройт, вижте всички резултати и класирането

Каролина се завърна в редовния сезон на Националната хокейна лига с победа с 1:0 след продължения над гостуващия Тампа Бей след 10-дневна пауза заради Ковид-19 в състава.

Домакините, които отложиха последните си четири мача заради протоколите на лигата, свързани с пандемията от коронавирус, стигнаха до успеха с единствено попадение на Мартин Нечас в 1:12 минути на допълнителното време.

Вратарят Петр Мразек отрази всичките 32 удара и записа втори "шътаут" за сезона и 23-и в кариерата си.

Ветеранът Здено Хара реализира първия си гол след преминаването във Вашингтон, а столичани спечелиха срещу гостуващия Ню Йорк Айлъндърс с 6:3, след като изоставаха с 0:3 почти до средата на двубоя.

43-годишният Хара, който се присъедини към състава в края на миналата година след 14 сезона в Бостън, също така добави и асистенция.

Вашингтон вкара пет безответни гола в последните 10:53 минути на втория период, за да стигнат до обрата, въпреки отсъствието на звездите Алекс Овечкин, Евгени Кузнецов, Дмитри Орлов и Иля Самсонов, които пропуснаха срещата заради правилата за Ковид-19.

Конър Шиъри се разписа два пъти за успеха, а Джон Карлсен добави гол и асистенция.

Столичани записаха осми пореден мач без поражение в редовното време в началото на сезона, което се случва за първи път в историята на клуба. Вашингтон заема второто място в лигата в момента с 13 точки.

Монреал се наложи с 4:2 над Калгари в първия си домакински мач за сезона и също продължава без поражение след първите си седем мача в кампанията и с актив от 12 точки.

Далас пък разгроми Детройт със 7:3 и постигна четвърта победа в четири срещи през сезона досега. Денис Гурянов се отличи с гол и две асистенции за тексасците, а новобранецът Тай Деландреа записа първи точки в кариерата си с попадение и асистенция.

Двубоят не беше толкова неравностоен, но Далас успя да реализира три безответни гола в последните 5:08 минути. Патрис Бержерон се разписа два пъти, а Бостън надделя над гостуващия Питсбърг с 4:1, за да запише четвърти пореден успех в лигата.

Картър Харт парира 33 изстрела и помогна за успеха на Филаделфия с 3:1 в залата на Ню Джърси. Капитанът Клод Жиру записа дебютно попадение за сезона, а защитникът Нейт Портър вкара за първи път от април 2018 година.

Торонто надделя с 4:3 над Едмънтън и запази лидерската си позиция в НХЛ с 14 точки. Остън Матюс реализира победното попадение при числен превес 6:24 минути преди края. Джейсън Спеца завърши с гол и асистенция.

Леон Драйзайтл се разписа два пъти за домакините, а Конъд МакДейвид допринесе с две асистенции, но това не беше достатъчно.

Избраният под номер 1 в драфта на новаците Алекси Лафрениер вкара първия си гол в НХЛ в 2:47 минута на продължението и донесе победата на Ню Йорк Рейнджърс с 3:2 над домакина Бъфало.

Артьоми Панарин също реализира и даде асистенция за попадението на Райън Стром при едва втория успех на тима от седем мача през кампанията. Вратарят Игор Шестьоркин отрази 23 шайби за дебютния си успех в кампанията.

Брук Бесър изпъкна с два гола и асистенция, а Ванкувър се справи с 4:1 с гостуващия Отава. Кристиан Дворжак се разписа два пъти за победата на Финикс над гостуващия Анахайм с 3:2.

Назем Кадри завърши с две попадения и асистенция, а Колорадо отнесе гостуващия Сан Хосе с 3:0. Филип Грубауер спаси 21 изстрела за втория си "шътаут" за сезона и 13 в кариерата.

Минесота вкара три безответни гола в първата третина при успеха с 5:3 над гостуващия Лос Анджелис. Маркус Йонахсен се отличи с гол и асистенция за домакините, а вратарят Каапо Кахконен парира 32 изстрела.