ОБЗОР: Колорадо изхвърли Сейнт Луис от прейофите в НХЛ (ВИДЕО)

ОБЗОР: Колорадо изхвърли Сейнт Луис от прейофите в НХЛ (ВИДЕО)

Вижте резултатите от мачовете, играни миналата нощ

Колорадо спечели с 5:2 срещу Сейнт Луис и затвори с 4-0 победи серията срещу шампиона от 2020 година от първия кръг на плейофите в НХЛ. 

 
Габриел Ландеског, Мико Рантанен и Нейт Маккинън се отличиха с по гол и асистенция, а Брендън Саад и Валери Ничушкин също вкараха. Вратарят Филип Грубауер отрази 18 шайби. 
 
Владимир Тарасенко се разписа два пъти за Сейнт Луис, а Джодрън Бинингтън отрази 29 изстрела, но това не беше достатъчно.
 
Бостън също преодоля първия кръг на елиминациите в Източната дивизия след успех с 3:1 като гост на Вашингтон в петия мач от серията. 
 
Патрис Бержерон вкара два пъти, а Давид Пастрънак добави гол и асистенция за успеха над шампиона през 2018 година. Вратарят Тука Раск направи страхотен мач с 40 спасявания за четвъртата поредна победа на тима в серията срещу столичани. Конър Шиъри се разписа за домакините в началото на третата част.
 
Срещи от първия кръг на плейофите за купа "Стенли" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи):
 
Нешвил - Каролина - 4:3 след две продължения
 
* Резултатът в серията е 2:2 победи.
 
Сейнт Луис - Колорадо - 2:5
 
* Колорадо спечели серията с 4:0 победи.
 
Вашингтон - Бостън - 1:3
 
* Бостън спечели серията с 3:1 победи.
 
Уинипег - Едмънтън - 5:4 след продължение
 
* Уинипег води с 3:0 победи в серията.
Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).