Стрелбата препъна биатлонистите ни на олимпийския фестивал

Неточна стрелба попречи на биатлонистите ни да се представят добре на продължаващия в Австрия и Лихтенщайн Европейски олимпийски младежки зимен фестивал.

Повечето от българите изпратиха половината си куршуми нахалост и така отстъпиха в преследването с по 10-ина позиции в класирането. Ето и местата, които заеха нашите: момчета 10 км с 4 стрелби 36. Кристиян Стоянов (9 грешки), 53. Християн Георгиев(10), 60. Петър Велчев(12), шампион е Себастиян Самуелсон(Шв) с 3 рунда; момичета 7.5 км с 4 стрелби:  40. Милена Тодорова(9), 51. София Величкова (4), 57. Виктория Комитова (9), победителка е французойката Лу Жанмоно, стартирала 10-а и единствена от всички завършила без наказателна обиколка.

Най-предно класиране от нашите днес записа Теодора Маркова, класирала се 21-ва след волната програма във фигурното пързаляне. Резултатът на българката 88,68, първа със 152.86 е рускинята Александра Проклова.

В гигантския слалом Михаела Кехайова се нареди на 24-о място, на 10 сек. от шампионката Романе Жераси(Фр). Михаела бе 30-а след първото спускане, но във второто се излезе с шест места напред. Другата ни представителка в тази дисциплина Даниела Елинова финишира 40-а в първия манш, но - както и вчера - не завърши втория манш.

В ски-бягането на 7.5 км свободен стил момчета Мартин Пенчев се класира 65-и, на на 3.30 мин. от шампиона Янош Бругер(Гер). Останалите българи: 72. Николай Виячев, 73. Цветан Иванов, 82. Любомир Папарков. При момичетата на 5 км свободен стил Петя Стойчева е 64-та, на 3.56 мин. от победителката Антония Фребер от Германия. Всички те ще стартират и в спринтовите ски-бягания утре.

Другите ни млади олимпийци в четвъртък на Фестивала са в слалома, където ще представят спечелилият сребро в гиг. слалом Алберт Попов, Йоан Тодоров и Радослав Дурев. Форумът завършва в петък с българско участие в смесените щафети на биатлона.

ОБЗОР: Ванкувър се класира за полуфиналите на Западната конференция