Тервел Замфиров: Без флаг на Игрите ще се скитаме без цел и посока

Тервел Замфиров: Без флаг на Игрите ще се скитаме без цел и посока

Стартът в Банско през януари е акцентът в програмата на водещите ни сноубордисти.

Постоянните класирания в Топ 10 на Световната купа по алпийски ски са приоритет за Алберт Попов за настоящия сезон. Стартът в Банско през януари и пък е акцентът в програмата на водещите ни сноубордисти Радослав Янков и Тервел Замфиров, които споделиха, че са доволни от подготовката си по пътя към Олимпийските игри в Милано и Кортина.

Алберт, който през уикенда завърши девети в слалома в Гургл, очаква да се задържи сред призьорите.

„Мисля, че съм в дори по-добра форма от миналия сезон. Вярвам си достатъчно. Аз винаги съм си вярвал. Чувствам се стабилен. Знам, че мога да давам газ, което е важно. Спокоен съм на терена. И всъщност, с може би четвъртото спускане от тези два старта, успях да направя това, което мога“, каза Попов.

На прага на своя 20-ти сезон за Световната купа по сноуборд, Радослав Янков планира да кара в 18 старта.

„Надявам се нещата да вървят добре. Знаете, че аз не обичам да си поставям очаквания. По-скоро се надявам да се справя на всеки един старт. И Черешката отново ще бъде стартът в Банско“, каза Янков.

Именно в Банско сноубордистите ни ще опитат да спечелят още една квота за Олимпийските игри, категоричен президента на федерацията Цеко Минев.

„Ако не ни мине котка път, ще се опитаме да направим още някоя друга квота, защото това е последното състезание, за което може да се сдобие някой с квоти за Олимпиадата“, добави Минев.

Потенциално наказание от Международния Олимпийски комитет за България поради ситуацията в БОК би имало психологически ефект върху спортистите, смята световният шампион в алпийския сноуборд Тервел Замфиров.

„Ние, в крайна сметка, отиваме на Олимпиадата не да представяме себе си, дори не да представяме федерацията. Ние отиваме да представяме народа си, нацията си и България. Да ни лишат от възможността да се състезаваме с националния флаг ще бъде еквивалентно на ние да се скитаме без цел и посока на Олимпийските игри“, категоричен е Замфиров.

Беломъжев 4-и на Световното в Токио

Най-успешният състезател в ски ориентирането Станимир Беломъжев направи поредно силно състезание и завърши на четвърто място в преследването на Световното първенство за мъже и жени в японската столица Токио. 

Далас с рекордна девета поредна победа НХЛ

Кълъмбъс победи Ню Йорк Рейнджърс

Линдзи Вон: Ще бъде трудно и болезнено пътуване, но влагам цялата си енергия в него

Кралицата на скоростните дисциплини в алпийските ски Линдзи Вон благодаря на феновете си и на всички, които я подкрепят в този труден за нея момент.

Малена Замфирова с бронз от Световната купа в Криница

Талантливата българска сноубордистка с трето място на паралелния гигантски слалом

Зографски отпадна в квалификацията в Кулм

Българинът остана извън първите 40 във второто състезание от Световната купа по ски скокове

Италианката триумфира в Солдеу

София Годжа триумфира във втория супергигантски слалом от Световната купа