Треньорът на Алберт Попов: Целта е той да бъде във върхова форма през януари

Треньорът на Алберт Попов: Целта е той да бъде във върхова форма през януари

"Сега е по-стабилен, натрупал повече опит, повече усет"

Треньорът на най-добрия ни скиор-алпиец Алберт Попов - Ивайло Борисов, заяви, че целта е младият ни талант да бъде в топформа през януари, когато има най-много състезания в коронната му дисциплина - слалом. Утре Попов ще участва в първото състезание от Световната купа - гигантския слалом в Зьолден.

“Каква е оценката ми за подготовката на Алберт към момента? Смятам, че вече е в добра форма. Още не сме достигнали върха, но не е и това целта в момента. Ако сме във върхова форма още сега, може би по-рано ще премине този връх и ще тръгнем надолу. Общо взето фокусът ни е към януари месец, когато има 6 слалома и 1 или 2 гигантски. Целта ни е през януари той да е във върхова форма, но в момента се намира в по-добро състояние, отколкото през миналата година по това време. Сега е по-стабилен, натрупал повече опит, повече усет. Нещата изглеждат по-добре”, каза пред Спортал Борисов.

“Няма нещо, което да не ми харесва във формата и подготовката му дотук, просто трябва да продължим още малко в тази посока и да стабилизираме нещата”, допълни специалистът.

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон

Шампионът в НХЛ Флорида ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година

Шампионът в Националната хокейна лига Флорида Пантърс ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година.

Едмънтън дръпна на Далас в полуфиналите на Западната конференция в НХЛ

Кори Пери и Леон Драйзайтел записаха по гол и асистенция за победа на Едмънтън Ойлърс с 4:1 срещу Далас Старс в мач от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Каролина намали изоставането си в плейофите в НХЛ срещу Флорида (ВИДЕО)

Мач номер 5 от серията между двата отбора е в сряда в Северна Каролина

САЩ спечели по драматичен начин световната титла по хокей на лед

САЩ стана световен шампион по хокей на лед за първи път от 92.

САЩ е световен шампион по хокей на лед

САЩ стана световен шампион по хокей на лед за първи път от 1992 г.