Вашингтон детронира Бостън, въпреки че допусна три гола

Анахайм Дъкс тресна Питсбърг

Бостън съкрати пасив от три гола, но все пак загуби с 3:5 от Вашингтон в драматична среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Тайлър Слоун, Майк Грийн и Александър Сьомин вкараха трите шайби за домакините през втората третина, но Бостън отвърна с попадения в рамките 7-минутен натиск, изпращайки вратаря Михал Нойвирт на пейката.

Джон Карлсон обаче изведе Вашингтон отново напред в резултата 6:35 минути преди края с победно попадение, а Александър Овечкин добави петата шайба на празна мрежа.

Майкъл Райдър, Нейтън Хорнтън и Шон Торнтън бяха точни за отбора на Бостън, който записа първа загуба като гост за сезона след пет поредни победи.

Анахайм победи Питсбърг само за 6:51 минути през втората част на друг мач от вечерта. Боби Райън, Райън Гецлаф и Саку Койву вкараха трите попадения за домакините, а капитанът Сидни Кросби наниза две шайби за шампионите от 2009-а година, които загубиха с 2:3.

Детройт пък започна да навлиза в страхотна форма, след като спечели третата си поредна победа в НХЛ след 3:1 над Едмънтън като гост.

С основна заслуга за двете точки беше стражът Джими Хауърд, който спаси 29 шайби, докато Валтери Филпула вкара победната с гол при числено предимство през втората третина. Джъстин Абделкадер откри резултата за Червените криле в първата част, а Тайлър Хол изравни за Едмънтън минути по-късно. Последният гол беше на празна мрежа и вкаран от Дан Клиъри, който добави и две асистенции за Детройт.

Ню Джърси - НЙ Рейнджърс - 0:3
Вашингтон - Бостън - 5:3
Бъфало - Монреал - 2:3
Флорида - Каролина - 7:4
Минесота - Калгари - 2:1
Далас - Финикс - 6:3
Едмънтън - Детройт - 1:3
Анахайм - Питсбърг - 3:2