Владимир Илиев завърши на 22-о място в суперспринта на европейското първенство по биатлон

Шампион стана Сергей Бочарников от Беларус

Българинът Владимир Илиев завърши на 22-о място в суперспринта на 5 км на европейското първенство по биатлон в Минск-Раубичи (Беларус). Илиев завърши на 1:15.1 минута след победителя, след като направи три наказателни обиколки и използва четири допълнителни патрона. Европейски шампион стана Сергей Бочарников (Беларус) с 14:12.8 минути (0 наказателни обиколки и 2 допълнителни патрона). Втори е Адам Вацлавик (Чехия) на 0,4 секунди (0+3), а трети се нареди Дмитри Пидручни (Украйна) - на 0,5 секунди (1+2).

Европейска шампионка при жените е Евгения Павлова (Русия) с 16.31,8 минути (0 наказателни обиколки и 0 допълнителни патрона). В класирането следват Елена Пидхрушна (Украйна) на 2.8 секунди (0+1) и Кло Шевалие (Франция) на 5,5 секунди (0+1). Финалът в суперспринта при жените премина без българско участие.

Утре европейското първенство продължава с индивидуалната смесена щафета и с класическата смесена щафета на 4 по 6 км. Европейското първенство трябваше да се състои в Естония, но беше преместено в Беларус заради топлото време в Естония.