Йоан Тодоров спечели слалома за купа "Бороспорт"

Йоан Тодоров спечели слалома за купа "Бороспорт"

Симона Скробанска остана втора при жените

Националът в алпийските ски Йоан Тодоров ("Юлен") спечели втория слалом за купа "Бороспорт".

 

Той слезе с общо време от 1:30,78 мин. Само на 0,04 сек зад него остана Калин Златков ("Юлен"). Трети на 1,04 сек е Тириел Абрамович (Тур).

 

При дамите първа е София Рали (Гър) с 1:41,83 мин. На 0,96 след нея втора остана Симона Скробанска ("Юлен"), която спечели първия слалом за купа "Бороспорт". Трета на 3,04 сек е Силвия Маджарска ("Чамкория"). Участваха общо 58 алпийци от 6 държави.

 

Организатор е "Бороспорт" АД. Призьорите от двата слалома бяха наградени днес от най-добрия български алпиец за всички времена Петър Попангелов и координатора на алпийците Иван Гребенчарски. 

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.