Йоханс Бьо с втора поредна победа в Световната купа

Йоханс Бьо с втора поредна победа в Световната купа

Мартен Фуркад се пребори за бронза с мощен финален спринт

Втора победа постигна Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) в стартовете от Световната купа в Хохфилцен в рамките на два дни.
 
Днес той спечели преследването на 12,5 километра при мъжете, с което затвърди превъзходството си от началото на сезона над французина Мартен Фуркад.
 
Въпреки лошото време - насрещен, променлив вятър и снеговалеж, Бьо не остави никакви надежди на конкурентите си и победи с почти минута 2-ия Яков Фак (Словения). Въпреки че допусна три пропуска при стрелбата, норвежецът завърши с време 36:41.1 минути. Фак изостана на 58.8 секунди, а трети остана Мартен Фуркад (Франция) на 1:10 минути и пет пропуснати мишени. 
 
Драмата между Йоханес Тингес и Мартен бе голяма по време на цялата дистанция, като двамата вървяха „в пакет” до последната стрелба. Тогава обаче нервите на французина не издържаха и той допусна 3 грешки в стрелбата.
 
Това за малко не му коства и подиума, като той трябваше да се бори с още двама биатлонисти за 3-отот място. С мощен финален спринт Фуркад успя да си извоюва медала, отмъквайки го под носа на Симон Шемп (Германия). 
 
В надпреварата днес не участваха български национали, след като вечра никой не успя да намери място в топ 60 в спринта, което даваше право за участие в днешното преследване. 
 
Вчера Бьо беше най-бърз и в дисциплината 10 километра.
 
Това е 16-а победа за Бьо в кариерата, като повече от него в Норвегия имат само легендата Оле Ейнар Бьорндален и Емил Хелге Свендсен. Симон Шемпс (Германия) на 1:10.5, Таре Бьо (Норвегия) на 1:11.9 и Максим Цветков (Русия) 1:12.3 оформиха топ 6.
 
Въперки победата си днес, Бьо не успява все още да изпревари Мартен Фуркад, който води в генералното класиране с 264 точки. Бьо е на 2-о място с 238, а трети е Яков Фак с 216.

 

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.