Засипаха с похвали Александър Георгиев в НХЛ

Засипаха с похвали Александър Георгиев в НХЛ

Роденият в Русе вратар спаси 22 от 25 удара

С гол на Яни Гурде 1:24 минути след началото на продължението Сиатъл Кракен успя да се наложи с 3:2 над шампиона Колорадо в среща от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). За Кракен това е четвърта поредна победа и със 78 точки те са на 3-о място в Тихоокеанската дивизия. 

Роденият в Русе вратар Александър Георгиев беше титуляр за Аваланч и спаси 22 от 25 удара, след като един ден по-рано имаше много повече работа и отрази 32 изстрела.

Домакините от Денвър поведоха благодарение на гола на Нейтън Маккинън в 9:19 минута на първата третина, след което Алекс Венберг изравни. Чешкият център Денис Малгин отново даде преднина на Колорадо, но Брандън Танев възстанови равенството и прати срещата в продължение. 

До гола в продължението гостите от Кракен контролираха шайбата и успяха да изведат Гурде, който с удар по земята прониза българския вратар на домакините и вкара 10-ия си гол през сезона, а също така записва точки в 9 от последните 10 мача. Колорадо е на 3-о място в Централната дивизия със 74 точки.

"Не виждах много от вратата. Той (б.р – Александър Георгиев) е страхотен вратар и спаси много изстрели преди това. Не виждах добре мрежата, но имах чувството, че най-добре е да бия ниско долу, заяви авторът на победното попадение.

Българският вратар имаше доста по-лош мач при поражението на Колорадо с 3:7 от Далас в събота, но днес наистина показа висока класа.

"Вратарят им наистина е добър. Имаше някои чудесни спасявания, буквално реакции в правилния момент. Имахме доста добри шансове при числено превъзходство, но той се справи, похвали го и центърът на победителите Джейдън Шварц. Една от важните му намеси беше в началото на втория период, когато отби удар на останалия сам срещу него Танев, но Венберг изравни за 1:1 в 9:52 минута на втората част.

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън