Зографски дисквалифициран на Световното по ски скок

Зографски дисквалифициран на Световното по ски скок

Шампион на голямата шанца изненадващо стана германецът Маркус Айзенбихлер

Владимир Зографски бе дисквалифициран в надпреварата на голямата шанца от световното първенство по ски скок в австрийския курорт Зеефелд. Причината е нередовна екипировка.

 
Световен шампион изненадващо стана германецът Маркус Айзенбихлер, който прелетя 131,5 и 135,5 метра за 279,4 точки. Той има девет подиума във визитката си, но това е първата му победа. 
 
"Щастлив съм и пълен с адреналин. Вторият ми скок беше най-добрият в кариерата ми. Сега съм световен шампион, не мога да повярвам", коментира германецът. 
 
Втори остана друг представител на Германия - Карл Гайгер, който постигна 267,3 точки със скокове от 131,0 и 130,5 метра. Призовата тройка допълни швейцарецът Килиан Пайер с 266,1 точки (131,0/129,5).
 
Водачът за Световната купа Рьою Кобаяши от Япония остана четвърти с 262,0 точки (133,5+126,5)
IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.