Зографски завърши 19-и в Енгелберг

Зографски завърши 19-и в Енгелберг

Германец постигна първа победа в кариерата си

 Българинът Владимир Зографски завърши на 19-о място в старта за Световната купа по ски-скок на голямата шанца в Енгелберг (Швейцария). Зографски, който започна силно този сезон, събра 273.6 точки.

Той постигна 123.0 метра в първия си опит и 132.5 във втория, което му отреди 19-а позиция. За четвърти път този сезон българинът влиза в топ 20 на Световната купа. Зографски е 16-и в генералното класиране с 84 точки.Победител стана Карл Гайгер (Германия) с 302.0 точки след опити от 135.0 и 141.0 метра. За 25-годишният германец, който е сребърен олимпийски медалист отборно от Пьончан 2018, това е първи успех в кариерата за Световната купа. "Невероятно е. Изключително съм щастлив, че състезанието премина толкова добре за мен", каза Гайгер пред ZDF.

Втори остана Пьотр Жила (Полша) с 297.3 точки (134.0 и 136.0 метра), а трети е Даниел Хубер (Австрия) с 295.5 точки (135.0 и 138.5 метра). Лидерът в генералното класиране Рьою Кобаяши (Япония), който има три победи през този сезон, завърши седми с 289.9 точки, след като постигна 130.0 и 135.0 метра и за първи път в шест старта не е на подиума. Кобаяши остава на върха на генералното подреждане с 456 точки след 6 от 28 старта. Жила е на второ място с 365 точки, пред Йохан Андре Форфанг (Норвегия) и Камил Стох (Полша) с по 305 и други.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон

Шампионът в НХЛ Флорида ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година

Шампионът в Националната хокейна лига Флорида Пантърс ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година.