Верона шокира Наполи като домакин

Лука Тони бе точен за крайното 2:0

Верона победи Наполи с 2:0 в двубой от 27-ия кръг на Серия "А". В герой за състава от града на Ромео и Жулиета се превърна ветеранът Лука Тони. Централният нападател реализира и двете попадения в мрежата на Мариано Андухар. Стрелецът вече има 13 гола от началото на сезона в първенството.

Срещата ще се запомни и с големия брой жълти картони, които реферът Лука Банти показа - 11. В последната минута на редовното време домакините останаха и с човек по-малко, след като към съблекалните по-рано пое Джакопо Сала.

Наставникът на гостите Рафаел Бенитес заложи на част от резервите, но вече при негативния резултат се видя принуден да пуска тежката артилерия Хосе Кайехон, Гонсало Игуаин и Маноло Габиадини, които обаче не успяха да помогнат. Габиадини удари греда, но само толкова.

Наполи в момента заема третото място с актив от 46 точки, колкото има е четвъртият Лация. „Римските орли” играят срещу Торино в понеделник. Верона се изкачи до 13-ата позиция с 32 точки.