Испания отнесе Венецуела с 3:0 без да се напряга (видео)

Давид Вия, Педро и Шаби Алонсо бяха точни за световните и европейски шампиони

Световният и европейски шампион Испания се справи без проблеми срещу отбора на Венецуела и спечели лесна победа с 3:0 на стадион „Хосе Антонио Анцоатеги” в гад Пуерто Ла Крус, Венецуела.

Това беше втори успех за испанците в контролен мач след триумфа им с 4:0 над САЩ преди 3 дни. Срещу латиноамерканците резултатът бе открит от Давид Вия. Още в 5-та минута нападателят на Барселона опъна мрежата зад вратаря Вега, като му вкара от пряк свободен удар от над 30 метра.

В 20-та минута неговият съотборник в състава на каталунците Педро покачи на 2:0 и затвърди предимството на европейците. До почивката Ла Фурия направи резултата класически след нов прекрасен пряк свободен удар. Този път голмайстор бе халфът на Реал Мадрид Шаби Алонсо, който отбеляза от 30-ина метра след нова неособено убедителна намеса на стража Вега.

През втората част Испания намали оборотите и до повече попадения в двете врати не се стигна.

Треньорът на иберийците Висенте Дел Боске бе направил шест промени в състава, в сравение с мача срещу американците. На вратата пазеше Виктор Валдес, Андони Ираола и Карлос Марчена играха като двойка централни защитници, Иниеста дирижираше играта в средата на терена, а Педро и Фернандо Йоренте тормозеха Венецуела напред.