Барса приключи сезона с равенство, „Камп Ноу” изпрати капитана си (ВИДЕО+СНИМКИ)

Супер Депор се спаси, Ейбар и Алмерия поеха към Сегунда

Новият шампион на Примера Барселона завърши сезона с равенство 2:2 срещу Депортиво Ла Коруня пред 93 743 зрители на „Камп Ноу”. Равенството позволи на Супер Депор да се спаси, а Ейбар и Алмерия изпаднаха от елита.

Лионел Меси отбеляза и двата гола за каталунците, но Барселона допусна изравняване чрез голове на Лукас Перес и Диого Саломао, който донесоха спасението за Депортиво.

Супер Депор направи шпалир на новия шампион, който излезе с куп резерви в последния мач на капитана Шави. Халфът, който ще замине за Катар след края на сезона се сбогува с „Камп Ноу”, като изигра последния си официален мач у дома.

Домакините откриха резултата още в петата минута, след като Лионел Меси засече с глава центриране на Рафиня. Малко след началото на втората част Барса удвои аванса си, след като Неймар сервира кълбото на Меси на празна врата и аржентинецът се разписа на празна врата.

Тогава обаче настъпи отпускане в редиците на каталунците. В 67-ата минута Депортиво изравни с хубав удар на Лукас Перес в горния десен ъгъл. Три по-късно Медунянин пък нацели напречната греда.

Все пак, Ла Коруня стигна до заветното 2:2 в 76-ата минута. Диого Саломао се възползва от щастлив рикошет след изпълнение на свободен удар и донесе спасението на Супер Депор.

С Примера дивисион се сбогува Ейбар, въпреки победата си с 3:0 над Кордоба. Гранада пък стигна до равенство 0:0 у дома срещу Атлетико (Мадрид) и със спечелената точка си спечели оставането в елита.

Депортиво, Гранада и Ейбар завършиха с по 35 точки, но тимът на Ейбар е с най-лоши показатели от тази тройка и ще играе в Сегунда през следващия сезон. Останалите два отбора, който изпадат са Алмерия и Кордоба.

2:3 Алкасер (80’)
                Втори жълт картон – Парехо (90’ Валенсия)

14 -1 Леванте 38 9 10 19
Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)