Първа загуба за Банско в контролите, изритаха Шави от отбора

Банскалии паднаха с 2:3 от третодивизионния Германея, а юношата на Барселона отново не показа нищо качествено на терена

Банско допусна първа загуба в контролите от началото на лятната подготовка. Момчетата на Воин Войнов загубиха с 2:3 от третодивизионния Германея (Сапарева баня) само 24 часа след като преди това направиха реми 1:1 срещу елитния Миньор, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Отборът на Банско игра с експериментален състав като тези, които играха вчера срещу Миньор, получиха почивка. Първото полувреме завърши при резултат 3:1 за домакините, а едното от попаденията бе от дузпа.

Точен за Банско през първото полувреме бе Антон Мангурев, а през втората част се разписа Шави Гонсалес. Футболистът от Барселона обаче разочарова с представянето си и ще бъде освободен от отбора. Воин Войнов освободи и дошлият от Сливен Александър Балездров.

След мача наставника коментира, че е приключил с експериментите и двубоят с Германея е бил последен шанс за тези футболисти, които се борят за място в отбора. Утре опитният наставник ще е наясно кои други играчи ще бъдат освободени. Единствено на ниво от новите се включи Слави Кирилов, който е набор ’92 от школата на Пирин. На вратата за Банско през целия мач пазеха двамата вратари от школата на отбора набор ’93 и ’95 Аршинков и Атанасов.

На 15 юли е следващия приятелски мач на Банско срещу Черно море от 17:00 часа на компелкс „Пири”, който е част от четиристранния турнир, който се провежда в планинския курорт.