Живко Миланов доближи Васлуй до групите на Лига Европа

Българският бранител отбеляза гол за румънския тим при победата му над Спарта Прага

Румънският Васлуй, където играе българският защитник Живко Миланов, направи много важна крачка по пътя си към групите на Лига Европа, след като постигна победа с 2:0 в първия си мач срещу Спарта Прага от плейофния кръг на турнира. Срещата се игра на румънска земя, а основна заслуга за постигнатия успех имаше и Живко Миланов, който реализира второто попадение за тима си.

Домакините поведоха в резултата в 13-ата минута, когато нападателят Майк Темванжира се разписа в противниковата врата и по този начин Васлуй излезе с гол напред. Второто попадение, което се оказа и последно в мача, падна в 36-ата минута, а негов автор бе Живко Миланов. Нашият бранител реализира, а на почивката на мача резултатът бе 2:0.

През втората част голове в срещата не паднаха и така румънският тим има ценна преднина преди реванша на чешка земя, който ще се играе след седмица.

Де Роси: Леверкузен бе по-добър от Рома