Интер се изложи срещу Трабзонспор (видео)

"Нерадзурите" загубиха безславно в 0:1

Интер загуби доста изненадващо първия си мач от своята група В в двубоя като домакин срещу турския Трабзонспор.

Италианският гранд изигра много слаб мач, в който дори не можа да стигне до равенство. Гола на победата вкара чехът Целустка в 76-ата минута.

Първата част мина под диктовката на „нерадзурите“, с няколко много сериозни положения за Снайдер, Пацини и Сарате.

През второто полувреме ликът на тима на Джан Пиеро Гасперини не се промени особено много, въпреки че в самото начало бяха направени две смени. Интер отново продължаваше да владее топката и положенията пред вратата на турците бяха доста по-опасни. Венец на всичко бе пропускът на Милито от няколко метра, а след това нов негов такът от близко разстояние.

В 76-ата минута обаче Трабзонспор вкара противно на очакванията. След корнер топката попадна в Алтинтоп, който гърдира и удари гредата, а  след това Челутска добави топката в мрежата. На повторението след това се видя, че турският нападател е бил в засада при удара в гредата.

След гола в игра се появи да помага и Коутиньо. Именно младият бразилец имаше страхотен шанс за гол в края, след като бе изведен от Снайдер, но Толга спаси.

Така Интер значително усложни своето участие в групата, макар че в другия мач Лил и ЦСКА Москва направиха 2:2.

Интер - Трабзонспор 0:1
0:1 76' Челутска

И
нтер: 1 Жулио Сезар; 42 Джонатан, 6 Лусио, 23 Ранокия, 55 Нагатомо, 4 Санети, 19 Камбиасо, 20 Оби (Алварес); 28 Сарате (Коутиньо), 7 Пацини (Милито), 10 Снайдер;
Старши треньор: Джан Пиеро Гасперини;

Трабзонспор: 29 Толга, 28 Челутска, 23 Гарай, 6 Гловачки, 5 Чех; 20 Колман, 15 Зокора, 30 Серкан, 25 Алазиньо (Сапара), 9 Халил Алтинтоп (Акгун); 12 Пауло Енрике (Витек);
Старши треньор: Сеньол Гюнеш;