Порто с класика над Академика

Шампионът Порто направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като тази вечер се наложи с 3:0 над тима на Академика (Коимбра).

Шампионът Порто направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като тази вечер се наложи с 3:0 над тима на Академика (Коимбра). Срещата се игра на стадион „ЕФАПЕЛ” и бе от програмата на 7-ия кръг на португалската Премиер лига. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Ба си изкара втори жълт картон в 81-ата минута.

Двубоят пък премина изцяло под диктовката на „драконите”, които излязоха напред в резултата в 27-ата минута, когато точен бе Валтер.

Само 6 минути по-късно Родригес удвои преднината на носителите на Лига Европа, а крайното 3:0 оформи Гуарин в 59-ата минута.

След успеха Порто се намира на 1-о място във временното класиране с актив от 17 точки, колкото има и Бенфика, но „драконите” са с по-добра голова разлика. Домакините от Академика пък са 6-и с пункта.

Мартино: Очевидно възрастта вече е проблем за Меси