Ники Михайлов и Твенте спечелиха групата си в Лига Европа след победа над Фулъм (видео)

Българинът с добър мач, с гол в последните секунди холандците решиха мача и групата

Твенте, с Николай Михайлов на вратата, извоюва много важна победа над английския Фулъм на своя земя, която класира отбора на първо място в групата.

Холандският тим надигра с 1:0 своя съперник и кръг преди края на група К спечели първото място с шест точки аванс през Фулъм.

В последния кръг от мачовете в група К, Твенте ще гостува на Висла Краков с Цветан Генков, докато Фулъм е домакин на Олборг.

Това бе и първа победа за Твенте над английски отбор в историята. Досега активът беше 5 равни и 7 загуби.

Като цяло в целия мач защитата на холандците се справи много добре с Дани Мърфи и компания и Ники Михайлов нямаше много работа на вратата.

В 36-минута българинът се намеси добре, когато Андрю Джонсън бе изведен от дълбочина, но нашият страж излезе и предотврати опасността. През втората част равностойният мач без много положения се запази. На няколко пъти футболистите и на двата отбора имаше не лоши възможности за гол, но пропуските в последния удар не водеха до попадение.

В 65-ата минута отново Джонсън направи много голям пропуск от близка дистанция. В 71-ата Боби Замора бе намерен добре от Мърфи след изпълнение на свободен удар отдясно, но пласира удара си извън рамките на вратата.

Точно когато всички виждаха равния резултат обаче Твенте нанесе съкрушителен удар на своя съперник. В 89-ата минута австрийският нападател на тима Марк Янко реализира отблизо след пробив и много добро центриране на Росалес.

Голът изнерви гостите и в 92-ата минута Джонсън получи втори жълт картон и респективно червен.