Безгрешен Андерлехт остави АЕК да тъне в мизерия (видео)

Белгийците с 5 победи от 5 мача, АЕК остава кръгла нула в Лига Европа

Андерлехт натупа АЕК в Гърция и остави „жълтите” без нито една точка в група L на Лига Европа.

Белгийците се бяха класирали за 1/16 финалите още преди този мач, но въпреки това не простиха на трагичния си противник като победиха с 2:1 в Атина.

В герой за Андерлехт се превърна Гийом Жиле, който наниза и двата гола във вратата на АЕК. И трите гола паднаха през първите 45 минути.

Жиле откри още след 4 минути игра, ала Димитрис Сиалмас изравни в 19-ата и даде надежда на феновете по трибуните, че най-сетне ще видят нещо различно от загуба през този сезон от своя отбор в групите на Лига Европа.

Жиле обаче се разписа още веднъж в 36-ата минута, а за повече от час гърците така и не намериха път към мрежата на Силвио Прото и си остават без точка на дъното в таблицата. Заедно с ирландския Шамрок (Роувърс) те са единственият тим, който остава с кръгла нула в графата точки.

В класирането в група L Андерлехт има 15 точки и води с 3 пред Локомотив (Москва). Тези два тима продължават напред в турнира, докато Щурм с 3 и АЕК без спечелена точка отпадат.

Де Роси: Леверкузен бе по-добър от Рома