Ман Сити с успех в Севиля, Юве само с реми срещу Борусия (ВИДЕО)

"Гражданите" поведоха в групата

Манчестър Сити постигна трета победа в група D на Шампионската лига. "Гражданите" надиграха в Испания Севиля с 3:1 и поведе във временното класиране.

Още в осмата минута Рахийм Стърлинг откри резултата. Той получи пас от Фернандиньо и преодоля Серхио Рико - 1:0.

Само три минути след това самият Фернандиньо отбеляза. Той направи добавка, след като Рико отрази първоначалния удар на Бони.

Домакините успях да намалят в 25-ата минута чрез Тремулинас още с първия си точен удар във вратата. Той засече добро подаване на Коук.

Три минути след това Джо Харт запази аванса на Сити с добро спасяване.

Тимът на Мануел Пелегрини възстанови аванса си от два гола в 36-ата минута. Тогава Хесус Навас центрира към непокрития Бони и той отбеляза.

Любопитното е, че Севиля не бяха допускали повече от два гола в мач от Шампионска лига досега като домакин.

В другия мач от групата Борусия (Мьонхенгладбах) и Ювентус направиха реми 1:1.

Домакините откриха в 18-ата минута. Киелини не успя да изчисти топката, Рафаел я пое и намери Фабиан Джонсън, който се справи с Джанлуиджи Буфон.

Гостите обаче отвърнаха току преди края на първата част. След многоходова атака на Ювентус Погба с прехвърлящ пас намери Лихтщайнер зад защитата и той отбеляза.

През второто полувреме Ювентус остана с човек по-малко, след като Ернанес бе изгонен в 53-ата минута.

Домакините обаче така и не съумяха да се възползват от численото си предимство.