Руни се отпуши и донесе победата на Юнайтед над ЦСКА (ВИДЕО)

Георги Миланов с цял мач за ЦСКА Москва

След 955 минути без гол в Шампионска лига Уейн Руни отново реализира за така важната победа с 1:0 на Манчестър Юнайтед над ЦСКА в двубой от група "В".

Любопитното е, че последното попадение на английския национал датираше от 2013-а година срещу Байер Леверкузен.

Още от самото начало на двубоя Юнайтед наложи превес и задържаше топката в над 70% от времето.

Добре се представи Георги Миланов, който пробва няколко пробива по левия фланг.

В 29-ата минута Крис Смолинг пропусна да открие, след като бе оставен непокрит при изпълнение на пряк свободен удар.

Любопитното е, че за цялата първа част гостите нямаха дори опит за удар към противниковата врата.

Второто полувреме не се развиваше много по-различно. Руснаците пропуснаха страхотен шанс в 78-ата минута, когато Думбия излезе сам срещу Де Хеа, но вратярат парира, а Смолинг изчисти след това.

Още в следващата атака ЦСКА бе наказан. Линдгард блестящо намери Руни, който с глава реализира за 1:0.

В другия мач от групата ПСВ Айндховен надигра Волфсбург с 2:0. Попаденията паднаха през втората част и бяха дело на Локадия и Де Йонг.

Така Юнайтед е лидер в подреждането на точка пред ПСВ и Волфсбург.

С този успех "червените дяволи" поведоха в подреждането със седем точки, следвани от ПСВ Айндховен и Волфсбург.