Бенфика срази Галатасарай (ВИДЕО)

Португалците са много близо до осминафиналите

Бенфика надви с 2:1 Галатасарай и оглави еднолично класирането в Група "С" на Шампионската лига.

Португалският гранд вече има 9 точки в актива си и до голяма степен си гарантира участие във фазата на директните елиминации.

За Галатасарай пък шансовете за достигане до осминафиналите минават през задължителни победи срещу Атлетико Мадрид и Астана в последните два мача.

Домакините започнаха много агресивно и удари на Гайтан и Гуедес показаха намерението им да стигнат до ранен гол.

Такъв падна след почивката. В 52-ата минута след кратко разбъркване в наказателното поле Хонас отправи силен удар и даде преднина за своите.

Малко след това обаче, в 56-ата минута, гостите разиграха много добре, Лукас Подолски получи в наказателното поле и с плътен удар не остави шансове на вратаря, пращайки топката в долния му ляв ъгъл.

Крайният резултат 2:1 оформи ветеранът Луизао в 67-ата минута, когато получи топката малко след точката за дузпа и с мощен удар разстреля Муслера.