Хихон изненада Малага у дома с гол в добавеното време за 2:1

Рууд ван Нистелрой вкара за гостите, но попадението те останаха без успех в шест поредни мача

Спортинг (Хихон) надделя за първи път над Малага в последните две години и половина, надделявайки у дома с 2:1 в мач от 18-ия кръг на испанската Примера.

Предпоследните във временното класиране хихонци поведоха в резултата на своя „Ел Молинон” в 36-ата минута чрез своя бранител Алехандро Главес (22 г.), който в този мач записа официалния си дебют за домакините.

След като се озоваха в ролята на догонващи момчетата на Мануел Пелегрини се опитаха да отговорят, но успяха да сторят това едва в 88-ата минута, в която точен бе холандският стрелец Рууд ван Нистелрой.

Четири минути след попадението на звездата обаче появилият се като резерва аржентинец Оскар Трехо, който през този сезон дойде в Спортинг срещу сумата от 1 млн. евро от Майорка, донесе победата на “червено-белите” с втория си гол през кампанията.

Така Спортинг събра 18 точки, но въпреки това остана в зоната на изпадащите, докато Малага вече е на 9-о място с 25 точки в своя актив и записа шести пореден мач без успех.