"Свраките" отлетяха с трите точки от "Иууд Парк" (видео)

"Черните котки" изядоха "канарчетата"

Отборът на Нюкасъл постигна важен успех в борбата си за участие в европейските турнири през следващия сезон. „Свраките” спечелиха с 2:0 гостуването си на Блекбърн от 23-ия кръг на Премиършип и по този начин се изкачиха на 5-ото място във временното подреждане, където са с актив от 39 точки. След поражението пък тимът от „Иууд Парк” остана в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция с 18 пункта, на 2 зад 17-ия Болтън.

Резултатът в днешния мач бе открит в 12-ата минута. В грешник за домакините от „Иууд Парк” се превърна Скот Дан, който заби попадение в собствената си врата. Крайното 2:0 пък бе оформено чак в продължението на срещата. Точен за Нюкасъл във 2-ата минута на добавеното време бе Габриел Обертан.

В друг мач от кръга Съндърланд спечели с класическото 3:0 като домакин на Норич. Фрейзър Кемпбъл даде аванс на „черните котки” в 21-ата минута, а в 28-ата Стефан Сесеньон наниза втори гол във вратата на „канарчетата”. Крайното 3:0 бе оформено в 54-ата минута, когато Даниел Аяла отбеляза попадение в собствената си врата.

След победата Съндърланд има 30 точки и заема 8-ото място във временното подреждане. Норич пък е на 11-ата позиция с 29 пункта.