Черно море падна с 0:2 от румънци след две дузпи

По една дузпа във всяко полувреме стигна на Спортул Букурещ за победата

Черно море загуби с 0:2 от румънския елитен Спортул Букурещ в приятелски мач, игран в турския курорт Анталия.

В 36-ата минута румънците поведоха в резултата след гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Александров. Шест минути по-късно Марлон Фернандес подаде към Георги Божилов, но българският национал пропусна да вкара за варненци.

След точно един час игра един от аутсайдерите в първа лига на Румъния стигна до втори гол, отново от 11-метров наказателен удар. Този път нарушението за дузпата бе извършено от Янчо Андреев.

В последните 15 минути на срещата Черно море организира натиск към вратата на Спортул, но до почетно попадение в полза на отбора от Варна не се стигна.

Състав на Черно море: Петър Денчев, Сашо Александров, Александър Александров, Росен Колев, Ивелин Янев, Самуел Камазола, Георги Илиев, Марлон Фернандес, Дончо Атанасов, Георги Божилов, Мирослав Манолов

(през второто полувреме в игра се включиха Пламен Колев, Адисон, Живко Атанасов, Янчо Андреев, Християн Попов, Симеон Симеонов, Румен Николов, Бекир Расим, Михаил Лазаров).