Спортинг измъкна равенство от Легия след гол в края (видео)

Двубоят между отборите на Легия (Варшава) и Спортинг (Лисабон) приключи при равенство 2:2

Легия (Варшава) и Спортинг (Лисабон) не излъчиха победител в първия мач помежду им от 1/16-финалната фаза на Лига Европа и завършиха при равенство 2:2. Домакините от Легия на два пъти излизаха напред в резултата, но португалският тим все пак съумяваше да изравни и така мачът завърши наравно.

Двубоят бе равностоен, като Спортинг все пак стартира по-добре от съперника си и още в 4-ата минута Рики ван Волфсвинкел можеше да открие, но вратарят на домакините се справи със ситуацията. Последваха добри възможности и пред Фернандеш и Карисо, но те отново не доведоха до гол. Постепенно и Легия започна да поглежда към вратата на съперника и сред два пропуска пред Руи Патрисио, успя да излезе с гол напред в 37-ата минута, когато Якуб Вавржиняк не остави шансове на стража на гостите, пращайки кълбото в мрежата му за 1:0. Преднината на домакините от един гол се запази и до почивката на мача.

Спортинг успя да се върне в срещата точно когато изтичаше час игра от началото на двубоя. Даниел Карисо отправи изстрел с глава, а кълбото влетя неспасяемо във вратата на полския тим, като така резултатът стана 1:1.

Легия обаче отново успя да излезе с попадение напред. Точен за 2:1 в 79-ата минута бе Януш Гол, който се разписа, отправяйки прецизен изстрел с левия крак. Спортинг обаче не се предаде и в 88-ата минута Филипе Андре Сантош оформи крайното 2:2 след хубаво изпълнение с десния крак от около десетина метра.

Така двата отбора оставиха развръзката за реванша, като португалският тим все пак има известно предимство заради отбелязаните голове на чужд терен. Вторият мач между Спортинг и Легия е след седмица.

Де Роси: Леверкузен бе по-добър от Рома