Бешикташ загуби у дома, но отстрани финалиста Брага (видео)

АЗ Алкмаар продължава напред след две минимални победи над Андерлехт

Турският гранд Бешикташ отстъпи минимално пред Спортинг (Брага), но въпреки това продължи във фазата на 1/8-финалите на турнира Лига Европа.

Комшиите спечелиха с 2:0 визитата си в Португалия, но днес склониха глави пред миналогодишните финалисти в надпреварата.

Единственото попадение в Истанбул реализира бразилецът Лима до Сантош, който вкара деветия си гол в последните 10 мача с екипа на Брага.

Кариоката се разписа в 25-ата минута след пас на Алан, но въпреки усилията си гостите не можаха да стигнат до повече попадения и така напуснаха турнира.

В следващия кръг Бешикташ ще срещне испанския Атлетико (Мадрид), който отстрани Лацио с общ резултат 4:1.

За 1/8-финалите се класира и холандският АЗ Алкмаар, който в четвъртък вечер победи за втори път минимално Андерлехт.

По ирония на съдбата голът в Брюксел вкара юношата на домакините Маартен Мартенс, разписал се в 54-ата минута на срещата.

В спор за място на ¼-финалите АЗ ще се изправи срещу италианския Удинезе, отстранил ПАОК с общ резултат 3:0.

Де Роси: Леверкузен бе по-добър от Рома